Czy warto korzystać z Google Ads?

Posted by

Masz już stronę WWW i chcesz docierać do nowych klientów? W takim razie musisz znaleźć się wysoko w rankingu wyszukiwarki. Jest ona bowiem niezawodnym i najczęściej używanym przez internautów źródłem informacji o produktach i usługach. Istnieje wiele sposobów, aby poprawić widoczność firmowej witryny w wynikach wyszukiwania, ale tylko jeden zapewnia niezwykle szybkie efekty oraz możliwość ich kontroli – a są nim reklamy płatne. Przeczytaj, co to jest Google Ads i sprawdź, czy warto korzystać z tego typu kampanii internetowych.

Skuteczna kampania reklamowa, czyli co to jest Google Ads?

Chcesz rozwinąć swój biznes? Szukasz nowych klientów online? Zastanawiasz się, jak zwiększyć sprzedaż oferowanych przez Twoją firmę produktów i usług? Z pewnością zdajesz więc sobie sprawę, że założenie strony WWW to dopiero pierwszy krok do odniesienia sukcesu w sieci. Aby wykorzystać w pełni możliwości witryny, musisz być tam, gdzie Twoi odbiorcy. A Ci z pewnością korzystają z Google.

To właśnie w tym miejscu zaczyna się większość aktywności online. Poza dostarczaniem odpowiedzi na zapytania ta najpopularniejsza na świecie wyszukiwarka zapewnia również wiele narzędzi, dzięki którym możesz wypromować swoją firmę w Internecie. Jedną z takich usług jest Google Ads, czyli niezwykłe popularna forma marketingu cyfrowego, której fundament stanowią reklamy płatne.

Znana wcześniej pod nazwą Google AdWords platforma stanowi bezkonkurencyjny kanał promocji pod względem zasięgu, formatów czy liczby funkcjonalności zarówno dla wielkich korporacji, jak i małych oraz średnich firm. Google Ads jest więc systemem reklamowym, który pozwala tworzyć i zarządzać kampaniami internetowymi.

Ta forma marketingu w wyszukiwarce obejmuje zasięgiem zdecydowaną większość Internetu. Oznacza to, że reklamy sponsorowane pojawiają się nie tylko w wynikach wyszukiwania, ale również w sieci Google, która obejmuje np. YouTube, Gmail czy strony WWW, które udostępniają powierzchnię reklamową (Google AdSense). W ten sposób możesz skuteczne budować świadomość marki online. Czytaj dalej, a poznasz więcej zalet prowadzenia kampanii w wyszukiwarce.

Czy i dlaczego warto korzystać z Google Ads?

Wiesz już, co to jest Google Ads. Pamiętaj, że decydując się na tego typu promocję, to Ty wskazujesz, w którym miejscu kampania będzie widoczna oraz określasz jej zasięg, harmonogram i cel (może to być zwiększenie ruchu na stronie WWW, wizyt w punkcie stacjonarnym lub liczby połączeń telefonicznych z firmą).

Kolejnym ważnym krokiem jest wyznaczenie budżetu. Warto wziąć przy tym pod uwagę, że kampanie w Google są rozliczane w systemie PPC (Pay Per Click). Co to oznacza? Otóż opłata zostaje pobrana wyłącznie, gdy użytkownik kliknie w konkretną reklamę w wynikach wyszukiwania. Podsumowując – w omawianym systemie płacisz tylko za fizyczne wejścia na Twoją firmową stronę.

Przedstawiliśmy już sporo informacji na temat reklam w wyszukiwarce. Czas dowiedzieć się, czy warto korzystać z kampanii Ads. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że tego typu forma promocji zalicza się do rozwiązań o najwyższej skuteczności. Zazwyczaj inwestują w nią firmy, które chcą szybko wzmocnić rozpoznawalność marki w Internecie i dysponują do tego odpowiednim budżetem.

Oto najważniejsze zalety Google Ads:

 • duży wybór rodzajów reklam

Zastanawiasz się, dlaczego warto promować swoją firmę poprzez reklamy w Google? Otóż zdecydowaną zaletą tego systemu jest jego elastyczność. W celu zwiększenia widoczności możesz skorzystać z różnych formatów reklam, które dopasujesz do potrzeb swojego biznesu. Mogą to być np. kampanie produktowe, tekstowe w wynikach wyszukiwania czy remarketingowe.

 • szybkie efekty kampanii w Google

Jeśli nie lubisz długo czekać na rezultaty, to z pewnością docenisz fakt, że reklamy PPC są widoczne od razu po ich uruchomieniu. Możesz więc liczyć na uzyskanie relatywnie szybko efektów w postaci np. wzrostu ruchu w witrynie. To właśnie różni Google Ads od pozycjonowania. Z tego też względu na tę formę marketingu decydują się często firmy, które dopiero przenoszą swój biznes do sieci lub marki planujące krótkie kampanie promocyjne.

 • ogromna elastyczność budżetowa

Możliwość kontrolowania kosztów to niewątpliwe kolejna zaleta systemu reklamowego Google. To Ty dobierasz budżet do konkurencyjności branży (nie istnieje w tym przypadku suma minimalna!) i możesz swobodnie zarządzać finansami. Pamiętaj, że bez względu na to, ile zainwestujesz, to prawidłowo zoptymalizowana kampania będzie przynosić zysk. Wydatki zależą wyłącznie od skali, zasięgu i specyfiki Twojego biznesu.

 • mierzalność efektów

Czy wiesz, że system reklamowy Google gwarantuje możliwość dokładnego śledzenia wyników prowadzonej kampanii? Dzięki temu możesz w bardzo łatwy sposób sprawdzić rezultaty płatnej reklamy i dowiedzieć się, czy wyznaczone cele zostały zrealizowane. Wykorzystaj uzyskane dane i przeanalizuj np. które słowa kluczowe są nieskuteczne.

 • efektywne targetowanie

Celem każdej reklamy jest dotarcie z komunikatem do odpowiedniego odbiorcy. Przewagą kampanii Google AdWords okazuje się możliwość dokładnego targetowania, czyli kierowania kampanii do właściwej grupy użytkowników. W ten sposób docierasz wyłącznie do osób potencjalnie zainteresowanych produktami lub usługami oferowanymi przez Twoją firmę.

 • niemal nieograniczony zasięg kampanii

Dlaczego strona internetowa to za mało i musisz wesprzeć ją promocją w wyszukiwarce? Przede wszystkim dlatego, że to właśnie w Google internauci poszukują produktów, usług, rekomendacji i porad. Inwestując w kampanie płatne, możesz więc docierać do licznej publiczności dzięki ogromnemu zasięgowi reklam.

Jak widzisz, Google Ads oferuje wiele możliwości dla Twojego biznesu. Podsumowując – dzięki kampanii reklamowej w wyszukiwarce:

 • docierasz do potencjalnych klientów w relatywnie krótkim czasie,
 • zwiększasz widoczność marki w popularnych serwisach np. na YouTube,
 • zachowujesz pełną kontrolę nad budżetem prowadzonych działań,
 • budujesz świadomość i rozpoznawalność marki w Internecie,
 • zapewniasz dodatkowe wsparcie dla innych form reklamy,
 • pojawiasz się wysoko w wyszukiwarce na konkretne frazy kluczowe.

Zastanawiasz się, czy wybrać kampanie Google Ads zamiast pozycjonowania? Musisz wiedzieć, że są to dwa różne narzędzia. SEO obejmuje wszelkie praktyki, dzięki którym strona WWW zyskuje wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Choć cel jest więc ten sam, to na efekty optymalizacji witryny pod wyszukiwarki trzeba czekać zdecydowanie dłużej. Różnice można zauważyć też w sposobie prezentacji oraz metodach działania.

Obie formy w marketingu w wyszukiwarce świetnie się jednak uzupełniają. Dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z obu narzędzi, aby skutecznie promować firmę w sieci.

Google Ads oferta – co zyskasz, jeśli wybierzesz WeNet?

Pełna kontrola kosztów, szerokie możliwości targetowania czy dostęp do dużej liczby danych i statystyk – to tylko kilka spośród wielu zalet kampanii Google Ads. Znając je, z pewnością nie masz już wątpliwości, dlaczego tak wiele firm wybrało reklamę internetową w wyszukiwarce, jako najlepszy sposób na promocję oferty w sieci.

Chcesz dotrzymać kroku konkurencji i powalczyć o lepszą widoczność biznesu w Internecie? Postaw na system Google Ads. A jeśli potrzebujesz pomocy, to powierz opiekę nad kampaniami reklamowymi doradcom internetowym WeNet. Specjaliści pokażą Twoją firmę klientom, którzy szukają w wyszukiwarce produktów i usług.

Jak wygląda proces tworzenia kampanii? Eksperci SEO zaczynają od analizy potrzeb, aby dobrać najlepsze rozwiązania dla Twojego biznesu. W kolejnym etapie tworzą skuteczne reklamy, wykorzystując przy tym szerokie możliwości Google Marketing Platform. Następnie monitorują i na bieżąco optymalizują parametry, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Weź pod uwagę, że doradcy internetowi, którzy mogą pochwalić się statusem Google Partner Premium, zapewnią przy tym:

 • certyfikowane wsparcie i wiedzę,
 • realizację celów reklamowych,
 • wzrost liczby wizyt na firmowej stronie,
 • kontrolę budżetu i płatność za rezultaty,
 • obsługę na najwyższym poziomie.

Zaufaj specjalistom w swoich działaniach i wybierz kompleksową ofertę, dzięki której rozwiniesz swoją firmę. Wejdź na WeNet.pl i zamów darmową konsultację. Przekonaj się, dlaczego tak wiele małych i średnich przedsiębiorstw zaufało już doradcom internetowym.