Czy można usuwać opinie w Google metodami polubownymi?

Posted by

Długo zastanawiałeś się nad tym, jak ważne są opinie Google? Czy rzeczywiście jest to taka kwestia, która ani przez jeden moment nie może być marginalizowana? Jak dbać o to zagadnienie? W jaki sposób negatywne opinie Google mogą być usuwane? Czy są jakieś efektywne sposoby na tym polu?

Ogólnie opinie Google to ważna sprawa. Dlaczego? Zaraz się o tym wszystkim dokładnie przekonasz w praktyce. Nie da się ukryć, że coraz więcej Klientów szukających konkretnego podmiotu albo usługi sprawdza wcześniej opinie Google. Jeśli dana firma ma dobre recenzje, to automatycznie jest większa szansa na to, że konkretny Klient finalnie skorzysta z danego przedsiębiorstwa itp. Jeśli zaś dana firma będzie miała kiepskie opinie Google, to jest spore prawdopodobieństwo, że Klient będzie szukał kogoś innego. O tej właśnie płaszczyźnie nie możesz na pewno w ogóle zapominać. Jakie podmioty są ogólnie najbardziej cenione?

Liczy się to, by opinie Google były dość liczne. Jeśli zatem konkretna firma ma tylko kilka recenzji na krzyż, to nie wzbudza to sporego zainteresowania. Szczególnie jeśli konkretny podmiot działa już kilka miesięcy, czy nawet lat.

Warto wiedzieć, że bardzo ważna jest także średnia. Ogólnie nie trzeba mieć tutaj na tej płaszczyźnie samych piątek. Liczy się jednak oczywiście to, by ta średnia była dość wysoka. Fachowcy zaznaczają, że przedział od 4,20 do 4,75 jest oceniany bardzo pozytywnie przez Klientów. Szczególnie przy dość dużej liczbie tych recenzji. Kłopot zaczyna się wtedy, kiedy dana firma ma wiele niepochlebnych opinii. Jak sobie z tym faktem radzić? Na szczęście są sposoby, by negatywne opinie Google były usuwane. Przy pomocy metod polubownych. Zwanych także przez ekspertów organicznymi. O co jednak dokładnie chodzi na tej właśnie płaszczyźnie? Jeśli nie masz pojęcia, jakie kroki tutaj podejmować, to wybierz ekspertów. Polecanym, sprawdzonym rozwiązaniem jest podmiot Good Opinion. Jeśli zaś będziesz współpracował na co dzień z ekspertami, to na pewno tego nie będziesz żałować. Wszak to inwestycja, która bardzo szybko się zwraca.

Na pewno jednak ciekawi Cię to, jakie działania są podejmowane, prawda? Czas najwyższy się tego dowiedzieć. Warto mieć świadomość tego, że na początek są selekcjonowane opinie. W jaki sposób? Wiele faktów na ten temat znajduje się na przykład na stronie internetowej https://good-opinion.pl/jak-usunac-opinie-w-google-metodami-polubownymi/. Chodzi tutaj między innymi o to, by wybrać negatywne opinie Google, które potem mogą być zmienione przez Klientów. Warto bowiem wiedzieć, że nie możesz na przykład samodzielnie wyłączać tych recenzji. Z drugiej strony opinie Google mogą być edytowane. Trzeba jednak wybrać takie recenzje, które są merytoryczne. Jeśli autor nie jest do końca zadowolony z usług, to warto się z nim skontaktować. Na przykład poprzez media społecznościowe. Na szczęście obecnie nie jest to zbyt mocno utrudnione… W czasie kontaktu warto zaproponować na przykład jakieś zadośćuczynienie. Może to być rabat na kolejne zakupy w konkretnym sklepie online albo stacjonarnym itp. Często jednak wystarczają same przeprosiny. Takie polubowne metody nierzadko kończą się tym, że negatywne opinie Google są zmieniane. Dla danej firmy to zaś bardzo dobra wiadomość.