Frezowanie elementów meblowych na Śląsku

Posted by

Polski przemysł meblowy stale się rozwija. Nowoczesne meble wyposażone są w wiele drobnych szczegółów z naturalnych surowców, ich zadaniem jest usprawnienie mechanizmów oraz dodanie wartości estetycznych. Śląsk bogaty jest w wiele fabryk meblowych. Wytwarza się tam i przeznacza do dystrybucji meble wszelkiego zastosowanie, przestronne szafy klasyczne oraz rozsuwane, dostosowane, by montować je w ścianach i wnękach, do tego stoły, krzesła, komody, stojaki na sprzęty domowe, szafki wiszące, elementy dekoracji wnętrz, drzwi. Wymieniać można bardzo długo, ponieważ zastosowanie drewna w temacie dekoracji wnętrz jest przebogate.

Frezarka jak bogini.

Od jakości pracy frezarki bardzo dużo zależy. Wygładza ona powierzchnie i nadaje dokładny kształt elementom mającym być połączonym w jedną, zgrabną całość. Nowoczesne frezowanie odbywa się za pomocą wydajnych maszyn, pracujących pod dużym wpływem przetwarzania energii. Energia ta przetwarza się na ciepło, dzięki czemu możliwa jest obróbka nawet najtwardszych powierzchni drewnianych. Frezarki można podzielić na drobne lub bardziej rozbudowane. Niewielkie elementy drewniane wygodniej obrabia się na mniejszych frezarkach. Większe frezarki przydają się w momencie obrabiania bardziej rozległych powierzchni.

Oszczędność materiałowa.

Gdy frezuje się powierzchnie drewniane, zawsze pozostaje dużo trocin i skrawków. Myli się ten, kto myśli, że od razu po skończeniu pracy są one spalane. Materiał w postaci wiórów drewnianych można także wykorzystać do ponownego zastosowania. Z trocin oraz klejących komponentów wytwarza się wysokiej jakości płyty, które znajdują zastosowanie we współczesnej dziedzinie dekoracji wnętrz. Płyty z wiór mają bardzo delikatną strukturę, ale mogą bardzo skutecznie sprawdzić się w dziale materiałów ociepleniowych oraz rozwiązań na budowanie cienkich, ale praktycznych ścianek działowych. Każdego dnia w zakładach frezujących na podłogach pojawia się od kilkudziesięciu kilogramów do kilku ton trocin i głupotą byłoby wyrzucać je do spalenia. Poprzez oszczędność i tworzenie płyt wprowadza się na rynek zupełnie nowy towar, przydatny i potrzebny – o czym idealnie zaświadczają wyniki sprzedaży.

Dla zachowania szczegółów.

Niebanalne kształty oraz precyzja w osiąganiu perfekcji przy projektowaniu elementów dekoracyjnych są zasługą dokładnej pracy maszyn szlifujących i tnących powierzchnie drewniane. Bez ich wkładu współczesna branża meblowa wyglądałaby zupełnie inaczej. Dziś meble są dopracowane, mimo zmiany mód zawsze znajdą chętnych nabywców.

Frezowanie śląsk: http://www.elbig.com.pl/pages/frezowanie-tworzyw-sztucznych.php

Zapraszamy!