Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Katowicach?

Posted by

Przeprowadzki stały się ikoną naszych czasów. Wszystko przez to, że społeczeństwo mocno się wzbogaciło i dziś nie chcemy już mieszkać w starych i obskurnych lokalach. Zamiast tego wolimy nowe mieszkania, lub przynajmniej dobrze wyremontowane, w starszych blokach. W dzisiejszym poradniku sprawdzamy gdzie najlepiej zamieszkać w stolicy Górnego Śląska, czyli w mieście Katowice.

Przede wszystkim na Śląsk przeprowadzają się te osoby, które chcą znaleźć dobrą pracę. W tym rejonie kraju istnieje chyba największe skupisko różnych fabryk i przedsiębiorstw, w którym można znaleźć satysfakcjonujące zatrudnienie. Trzeba też wziąć pod uwagę, że mamy tutaj pod ręką mnóstwo sklepów, możemy kupić wszystko co tylko chcemy na miejscu, niedaleko jest do kin, teatrów, muzeów i tak dalej. Nie jest więc niczym dziwnym, że dużo ludzi właśnie tutaj chętnie kupuje mieszkania Katowice posiadają bowiem nowoczesne wieżowce, które liczą nawet po kilkadziesiąt pięter, znajdziemy też w nich starsze budynki, w których jednak możemy kupić wyremontowane lokale, które są prawie że jak nowe. Te drugie kupujemy na rynku wtórnym i są one oczywiście sporo tańszych od tych zupełnie nowych, czyli występujących na rynku pierwotnym. Pytanie jednak w jakim rejonie miasta najlepiej zamieszkać?

Jeśli chodzi o wybór konkretnego miejsca, gdzie możemy zamieszkać w stolicy Śląska, to wszystko zależy tak naprawdę od naszych indywidualnych upodobań. Możemy kupić mieszkanie na jednym z podmiejskich osiedli, gdzie będziemy mogli uciec od wielkomiejskiego zgiełku, z drugiej jednak strony mieć zaledwie kilka kilometrów drogi do części przemysłowej, gdzie z pewnością znajdziemy zatrudnienie. Możemy też zdecydować się na zamieszkanie praktycznie w samym centrum, w okolicach Spodka i Trasy Średnicowej. Znajduje się tam kilka bardzo wysokich budynków, które na najwyższych piętrach posiadają mieszkania, z których widok jest wprost zapierający dech w piersiach. Możemy stamtąd zobaczyć niemal każdy punkt, jaki znajduje się w okolicy. Jesteśmy z drugiej strony wystarczająco wysoko, by słyszeć tylko przytłumiony szum miasta, który nie sprawia żadnych problemów nawet osobom wrażliwym na hałas.

Mamy nadzieję, że nasz poradnik wyjaśnił wątpliwości wielu osób, które zamierzają w najbliższym czasie kupić lub wynająć w stolicy Śląska mieszkania Katowice wydają się naturalną opcją do rozpoczęcia nowego życia, jeśli chcemy nie mieć problemu z zatrudnieniem czy niskimi zarobkami, lub po prostu zamieszkać w jednym z prawdziwie europejskich miast.

Wejdź także na: https://bardowskiego1.pl/mieszkania/