Kreatywny wypoczynek – lato pełne przygód

Posted by

Wakacje dla dziecka, czy nastolatka to zawsze wyzwanie. Jak spożytkować energię młodego człowieka tak, żeby wyniósł z wyjazdu wspaniałe wspomnienia, a jednocześnie nie zmarnował czasu jedynie na leżenie i gry w smartfonie? Czy wybrać rodzinny wyjazd z atrakcjami, kolonie, czy może obóz tematyczny? W ostatnich latach, wraz z rosnącą popularnością japońskich komiksów i kreskówek wśród młodzieży i rodziców uznanie zyskują utrzymane we wschodnich klimatach obozy anime. To jedna z możliwości zapewnienia dziecku ciekawego, kreatywnego i produktywnego wypoczynku. Rodzice, którzy obawiają się, że latorośl przez cały turnus nie wychyli nosa z domku, czy ośrodka i będzie jedynie oglądać kreskówki, są w wielkim błędzie.

Wschodnia Azja na polskim Pomorzu.

Dzieci interesujące się współczesną kulturą Wschodu, a jeszcze niezdecydowane, który z krajów jest im najbliższy, skorzystać mogą z oferty wypoczynku w klimatach azjatyckich. Japonia? A może Korea lub Chiny? Już od dziesiątego roku życia można zgłębiać tajniki kultur i poznać innych młodych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Wszystko w malowniczych krajobrazach polskiego Pomorza – Kaszub i wybrzeża. Ciekawe, czasem zaskakujące warsztaty o tematyce azjatyckiej i dobrze rozplanowane zajęcia tematyczne nie pozostawiają czasu na nudę, jednocześnie nie męcząc nadmiarem wrażeń i pozostawiając czas na swobodny relaks. Przecież od tego są wakacje!

Młodzi adepci mangi i anime i związanych z nimi gier komputerowych, tworzą społeczność otaku. Teraz mogą aktywnie wypoczywać w jej gronie w malowniczych, podkartuskich Ostrzycach, poznając arkana ulubionej sztuki pod fachowym okiem wykwalifikowanej kadry.

Zamiast jezior wolicie morze? Nie ma najmniejszego problemu. Obozy otaku organizujemy także w Darłówku. Dzieci od 9 do 14 roku życia mogą na nich przeżyć niezapomniane przygody. Oczywiście z ulubioną Japonią w tle. Dla bardziej wyspecjalizowanych młodych znawców mamy w ofercie obozy anime i mangi.

Manga i anime dla najmłodszych wielbicieli

W szerokiej ofercie form wypoczynku oferowanych przez Kogito znajdą coś dla siebie osoby o bardzo różnych zainteresowaniach. Formy aktywnego wypoczynku potrafią znacząco od siebie odbiegać. Poszczególne kolonie i obozy są też dopasowane dla osób nie tylko o różnych zainteresowaniach, ale także temperamentach. Nie jest też tajemnicą, bez względu na wiek, że w gronie osób o podobnych zainteresowaniach odnaleźć się łatwiej, a znajomości tak nawiązane, potrafią się przekształcić w trwałe przyjaźnie. Obozy anime również różnią się ofertą, w zależności od specjalizacji zainteresowanych.

Uzdolnione plastycznie dzieci i młodzież między 10 a 15 rokiem życia mogą szlifować warsztat rysowania mangi pod okiem instruktorów, wśród kaszubskich jezior lub w bezpośrednim sąsiedztwie morza. Niewielkie, kameralne grupy, przyjazna atmosfera, piękne ośrodki i przede wszystkim – towarzystwo rówieśników o podobnych zainteresowaniach to gwarancja niezapomnianych wakacji. W bonusie dziecko dostaje zastrzyk kreatywności i warsztatu, które, być może przydadzą się w przyszłości.

Dla zaawansowanych

Wisienką na wakacyjnym torcie jest obóz przygotowujący młodą kadrę otaku. Młodzież, która ukończyła co najmniej 16 lat, anime, manga i kultura Japonii nie mają przed nią tajemnic, a największą pasją jest dzielenie się tą wiedzą, ma teraz szansę doszlifować umiejętności pedagogiczne i nie tylko i w kolejnych sezonach poprowadzić mangonarybek, łącząc pasję z wakacyjną pracą. Nadmorskie, malownicze Łazy, położone między dwoma jeziorami stają się sceną przygód w azjatyckich klimatach, ale także pilnej nauki i wyłuskiwania talentów.

Wielbiciele mangi, anime i kultury Azji w ogóle, mają szansę spędzić niezapomniany czas w środowisku, które na co dzień funkcjonuje głównie w przestrzeni wirtualnej. Rozsianie osób o podobnych zainteresowaniach po całym kraju i Polsce utrudnia kontakty bezpośrednie. W czasie obozów dzieci i młodzież mogą wymieniać się wiedza, doświadczeniami, a czasem i gadżetami bezpośrednio. Po zakończeniu wypoczynku pozostaje już tylko odliczać czas do kolejnych wakacji.