ksiazki

Nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem! Jesteś pewien?

Posted by

Każdy kto szukał pracy, czy to na sezon czy na stałe wie jaką Gehennę trzeba przejść by w końcu się udało dostać chociaż na rozmowę rekrutacyjną. Gdzie i jak szukać pracy, żeby ją znaleźć? 

Serwisy rekrutacyjne

Pracuj, OLX, GoldenLine… Szukasz, aplikujesz, a na swoim profilu widzisz, że ktoś nawet nie otworzył Twojego CV… Nie przejmuj się. Daj czas rekruterom, którzy zazwyczaj czekają aż uzbierają dużą pulę CV, a dopiero potem odpowiadają. Bywa, że możesz czekać tydzień, a nawet miesiąc. Z tym sposobem szukania pracy musisz uzbroić się w cierpliwość.

Ogłoszenia w radiu i lokalnych gazetach

Dzwoń i pisz od razu jak tylko usłyszysz. Razem z Tobą tej samej audycji może słuchać setki osób, więc telefon w dłoń i kto pierwszy ten lepszy! 

Facebook 

Jak to Facebook? To przez Facebooka można znaleźć pracę? Można i to szybciej niż się spodziewasz. Wpisz nazwę miasta i dodaj słowo praca i voilà! Znajdziesz niejedną grupę, która zrzesza pracowników i pracodawców w danym regionie. Zapisz się do grupy i wrzuć posta „Szukam pracy jako…” i czekaj. Bardzo szybko dostaniesz wiele propozycji. Część z nich będą stanowić nieduże zlecenia czy MLM-y, ale pod nimi znajdziesz na pewno niejedną perełkę. 

Znajomi

Rozpuszczenie informacji „szukam pracy” wśród znajomych bywa bardzo pomocne. Wiem i rozumiem, że ambitne osoby nie zgodzą się tak łatwo na pracę po znajomości, bo była by to ujma na honorze, ale pamiętajmy, że jest to kolejny sposób na dostanie się do potencjalnego pracodawcy. Nie rezygnujmy z niego tak łatwo!

Jak już nic nie znajdziesz, to jedź na wakacje!

Spytasz pewnie, czy mówię to na serio. Serio! Jeśli tylko zgodzisz się na parę godzin pracy na recepcji czy jako kelner, wiele hosteli w Europie i na Bliskim Wschodzie przyjmie Cię z otwartymi ramionami i dodatkowo z zakwaterowaniem i wyżywieniem. Brzmi całkiem nieźle, prawda? 

Przeczytaj również: http://www.pzmlyn.com.pl/chcesz-pracowac-zacznij-dzialac-od-razu/http://project-special.eu/poszukiwania-dobrych-ofert-na-rynku-pracy/