Jak dopasować drzwi do ściany oraz do podłogi?

Posted by

Jak drzwi wewnętrzne dopasować do ściany?

Niby tylko drzwi, a tak naprawdę ich dobór sprawia nam olbrzymi problem. Mamy chociażby problem z tym jak dopasować wewnętrzne drzwi do ściany? Zdajemy sobie sprawę, że bardzo ważne jest to, aby drzwi idealnie pasowały do sposobu jakim mamy wykończoną ścianę. W zasadzie to mamy tutaj dwie główne możliwości. Nasze drzwi mogą się wtapiać zupełnie w ścianę. Chodzi o to, aby było zupełnie niewidoczne. Drzwi mogą się także od ściany w sposób wyraźny odcinać.

A jak dopasować wewnętrzne drzwi do podłogi?

Okazuje się, że dopasowanie do miejsca także oznacza skomponowane właściwie drzwi jak i także podłogi. Idealna sytuacja jest wtedy, gdy powierzchnie obie są w identycznym kolorze. Jednak w rzeczywistości bardzo jest je trudno do siebie dopasować.

Szczególnie jeśli chodzi o drewnopodobne okładziny czy też o drewno. W takiej właśnie sytuacji jest bezpieczniej zdecydować się na zabarwienie jednej z powierzchni o dosłownie kilka tonów ciemniej niż drugiej. Unikniemy dzięki temu wrażenia pewnego rodzaju chaosu. Inne wyjście to takie, aby drzwi jak i także podłoga całkowicie się ze sobą kontrastowały. Jeśli mamy do czynienia z tym, że nasze drzwi niestety nie są utrzymane w kolorze naszej podłogi, to możemy je dopasować do przypodłogowych listew czy też do cokołów. Jak widać na załączonym obrazku możliwości jest naprawdę wiele. Oj mamy z czego wybierać. Musimy się jednak sugerować pewnego rodzaju poradami.