Ocieplenie poddasza – najlepiej pianką PUR

Posted by

Decydując się na budowę nowego lub remont już posiadanego domu, trzeba pamiętać o starannym wykończeniu wszystkich jego elementów, a jedną z najważniejszych prac do wykonania będzie ocieplenie poddasza. Jest ono zazwyczaj traktowane jako normalna powierzchnia użytkowa i od jego prawidłowej izolacji termicznej będzie zależał nie tylko komfort mieszkania, ale również zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku. Dobrze ocieplona przestrzeń znajdująca się bezpośrednio pod dachem powinna gwarantować ciepło w zimie, a latem chronić wnętrze przed palącymi promieniami słońca, zapewniając przyjemny chłód. Stanowi również skuteczną izolację akustyczną i tworzy nieprzenikalną barierę dla wilgoci, która w krótkim czasie mogłaby doprowadzić do zagrzybienia stropu oraz ścian, mając niekorzystny wpływ na zdrowie mieszkańców.

Szukając skutecznych metod i odpowiednich materiałów ułatwiających szybkie ocieplenie poddasza, warto zainteresować się zaletami, jakie ma wysokiej jakości pianka poliuretanowa PUR, coraz powszechniej stosowana i ciesząca się zaufaniem licznych użytkowników. Jest przede wszystkim wyjątkowo lekka i sprężysta, dzięki czemu nie stanowi obciążenia dla konstrukcji dachu. Charakteryzuje się również wysokim współczynnikiem izolacyjności cieplnej, a jednocześnie jest materiałem oddychającym, pozwalającym na swobodny przepływ pary wodnej i całkowicie niepalnym.

Nakłada się ją metodą bezpośredniego natrysku przy pomocy wężów na wszelkie powierzchnie takie jak blacha, drewno, styropian czy płyty drewnopodobne, a wszelkie prace można wykonać praktycznie w jeden dzień. Po nałożeniu praktycznie pęcznieje, ściśle przylegając do podłoża i dokładnie wypełnia całą izolowaną powierzchnię, wnikając nawet w najdrobniejsze szczeliny. Wzmacnia również sztywność całej konstrukcji dachu, czyniąc go bardziej odpornym na wszelkie uszkodzenia. Wykorzystując piankę, nie trzeba stosować pod nią żadnych folii izolacyjnych i nie występuje zjawisko wkraplania się wody. Dodatkowo zapewnia ona jednolitą, równą warstwę na całej powierzchni i nie traci swoich parametrów nawet po wielu latach. Jest substancją całkowicie bezzapachową, bezpieczną dla otoczenia oraz niewydzielającą żadnych pyłów i innych szkodliwych substancji. Ma też potwierdzone właściwości zapobiegające rozwojowi pleśni oraz grzybów, jest więc doskonałym rozwiązaniem dla alergików. Ocieplenie poddasza przy pomocy tego nowoczesnego materiału jest najlepszą gwarancją znacznego obniżenia kosztów ogrzewania, nawet o 50 procent przy każdym rachunku.

Polecamy http://pixelstudio.com.pl/wszystko-na-temat-ocieplania-pianka/